Filmoteka

Elisabeth Moss zagra w filmie o realizacji „Ojca chrzestnego”

Elisabeth Moss dostała rolę w reżyserowanym przez Barry'ego Levinsona filmu „Francis and the Godfather” („Francis i Ojciec chrzestny”), który opowie o powstaniu legendarnej ekranizacji powieści autorstwa Mario Puzo. Aktorka wcieli się w rolę żony reżysera „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli, Eleanor.

Aktorka, która ma na koncie dwie nagrody Emmy oraz dwa Złote Globy, dołączyła do obsady filmu, w której wcześniej znaleźli się Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal. Isaac wcieli się w rolę Francisa Forda Coppoli, a Gyllenhaal zagra rolę producenta Roberta Evansa. Będzie to kolejny film, który powstanie na podstawie scenariusza, który przez pewien czas znajdował się na sławnej czarnej liście niezrealizowanych scenariuszy. Jego autorem jest Andrew Farotte, który na potrzeby powstającego filmu poprawił go wspólnie z Levinsonem.

Choć „Ojciec chrzestny” jest określany mianem jednego z najlepszych filmów wszech czasów, a dla studia Paramount był ogromnym sukcesem finansowym, jego powstanie wiązało się z dużą liczbą problemów i ryzykownych decyzji. Za kulisami rozegrał się prawdziwie szekspirowski dramat, o którym opowie film Levinsona.

„Od dawna chciałem współpracować z Elisabeth Moss. Jestem szczęśliwy, że dołączyła do obsady. Każdy jej dotychczasowy występ był wyjątkowy” − chwali aktorkę cytowany przez portal „Deadline” Barry Levinson. Moss można była ostatnio obejrzeć w filmach „Niewidzialny człowiek” oraz „Shirley”.