Filmoteka

Gwiazdy serialu „rodzinka.pl” w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”

Julia Wieniawa i Wiktoria Gąsiewska, czyli Paulina i Agata z „rodzinki.pl”, zagrały w nakręconym z rozmachem horrorze. To pierwszy polski slasher, opowiadający historię nastolatków, którzy rozbijają obóz w lesie skrywającym mroczne i krwawe tajemnice. Premiera 13 marca 2020 r.

Za kamerą horroru pt. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” stanął Bartosz M. Kowalski, autor mocnego „Placu zabaw”, nagrodzonego za debiut na FPFF w Gdyni. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in.: Julia Wieniawa, Gabriela Muskała, Wiktoria Gąsiewska i Mirosław Zbrojewicz.

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Młodzi ludzie będą musieli walczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało?

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to slasher, więc widzowie mogą się spodziewać, że na ekranie polecą głowy i poleje się krew, a wielu bohaterów nie dotrwa do finału. Twórcy pod drapieżną otoczką puszczają oko do widza i z dystansem odnoszą się do otaczającej nas rzeczywistości, ironicznie komentując nastroje społeczne.