Filmoteka

American Film Festival: Lucas Hedges po raz drugi

Podczas tegorocznego American Film Festival odbędą się dwa filmy, w którym gra już gwiazda światowej kinematografii – Lucas Hedges. Obok „Honey Boy”, w programie znalazł się obraz „Waves”. Wrocławska impreza odbędzie się od 5 do 11 listopada.

Po pokazach na festiwalach w Telluride i Toronto „Waves” określono mianem skrzyżowania „Moonlight” z „Manchester by the Sea”, a recenzent „Indiewire” napisał, że „kunszt audiowizualny filmu wzbudza niezmienny zachwyt”. W programie tegorocznej edycji AFF znajdzie się nowy film jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów niezależnego kina amerykańskiego – Treya Edwarda Shultsa.

„Waves” to poruszająca, słodko-gorzka historia pewnego rodzeństwa, ich pierwszych poważnych miłości i kłopotów, jakie przynosi dorosłe życie. W roli głównego bohatera – wschodząca gwiazda Kelvin Harrison Jr. (publiczność festiwalu może go zobaczyć także w „Luce”), a towarzyszy mu fantastyczny jak zwykle Lucas Hedges. Całość podana w rytm muzyki duetu Trent Reznor–Atticus Ross.