Filmoteka

Grał u Tarantino i Jarmuscha. Teraz wcieli się w Presleya

To ważna wiadomość dla wszystkich fanów Elvisa Presleya. Rolę króla rock'n'rolla w biograficznym filmie Baza Luhrmanna zagra Austin Butler. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w 2020 roku. Butlerowi będzie partnerował między innymi Tom Hanks.

Austin Butler, 27-letni aktor, zagrał ostatnio u Quentina Tarantino w „Pewnego razu... w Hollywood", czy w „The Dead Don't Die” Jima Jarmuscha.

Kiedy miał 13 lat, Butler trafił do firmy w Hrabstwie Orange zajmującej się aktorstwem. Firma ta pomogła mu wejść w środowisko aktorów.

W 2005 roku, po występach w kilku programach telewizyjnych, Butler otrzymał pierwszą poważniejszą rolę w serialu Nickelodeona, „Szkolny poradnik przetrwania”, w którym występował przez dwa sezony. Występy w tymże serialu spowodowały, że jego kariera aktorska nabrała tempa.

W lipcu 2009 roku wystąpił wspólnie z Ashley Tisdale w filmie przygodowym „Obcy na poddaszu”, w którym zagrał Jake'a Pearsona. Jego bohater walczył o uratowanie wakacji oraz świata przed inwazją obcych. Tego samego lata zagrał wraz ze swoją przyjaciółką, Alexą Vega w krótkim, lecz popularnym serialu „Ruby & The Rockits”. Do 2014 roku grał jedną z głównych ról w serialu „Pamiętniki Carrie”.

Butler uwielbia tworzyć oraz nagrywać muzykę. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 13 lat, a na pianinie w wieku 16 lat. Jego zainteresowaniem są gitary, które kolekcjonuje. Uprawia także różne sporty takie jak koszykówka, piesze wycieczki czy jazda na rowerze.

Reżyserem filmu o Elvisie Presley'u, który skupiać się ma na jego karierze, a także związku z jego menadżerem Tomem Parkerem, będzie Baz Luhrmann, znany z filmów takich jak „Romeo i Julia” (1996), „Wielki Gatsby” (2013), „Moulin Rouge!” (2001), „Australia” (2008).

– Wiedziałem, że nie zrobię filmu, jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego aktora, który będzie miał zarówno wewnętrzną wrażliwość i zdolności wokalne tej niezrównanej gwiazdy. W całym procesie ważne było dla mnie to, że spotkałem tak szeroki wachlarz talentów. Słyszałem o Austinie Butlerze dzięki wyróżniającej go roli u boku Denzela Washingtona w „The Iceman Cometh” na Broadwayu, a po testach ekranowych, warsztatach muzycznych i performerskich wiedziałem, że znalazłem kogoś, kto może ucieleśniać ducha jednej z najbardziej znanych postaci w muzycznym świecie – skomentował swój wybór reżyser.

W filmie Tom Hanks sportretuje „Pułkownika” Toma Parkera, wieloletniego menadżera Elvisa Presleya, jednego z najbardziej znanych impresario w historii muzyki. Scenariusz pisze Baz Luhrmann, któremu pomoże jego stały współpracownik Craig Pearce.