Filmoteka

„Gentleman z rewolwerem” – ostatni film Redforda

Tym filmem Robert Redford oficjalnie kończy z aktorstwem. „Gentleman z rewolwerem” to historia najbardziej czarującego złodzieja w historii. Polska premiera obrazu miała miejsce na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2018, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 10-17 listopada. Do kin wchodzi 16 listopada.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Na ekranie Robertowi Redfordowi partneruje laureatka Oscara, wspaniała Sissy Spacek, którą niedawno oglądaliśmy w filmie „Służące” i serialu „Castle Rock”. W rolę policjanta, który za wszelką cenę chce dopaść Tuckera, wciela się nagrodzony Oscarem za film „Manchester by the Sea” Casey Affleck, a jako kumpli z gangu Tuckera zobaczymy Toma Waitsa i Danny’ego Glovera. Za kamerą stanął David Lowery – jeden z najciekawszych młodych twórców amerykańskiego kina, wielokrotnie nagradzany reżyser takich filmów, jak „Ghost Story” i „Mój przyjaciel smok”.

Polska premiera filmu „Gentleman z rewolwerem” będzie miała miejsce na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2018, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 10-17 listopada.

Film trafi do kin w całej Polsce 16 listopada.