Filmoteka

„Córka trenera” – koprodukcja TVP na festiwalu w Hamburgu

„Córka trenera” Łukasza Grzegorzka znalazła się w programie 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego FILMFEST HAMBURG, a Grzegorzek powalczy o nagrodę dla najlepszego reżysera. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej.

„Córka trenera” zostanie pokazana w sekcji Kaleidoscope. Sekcja ta przybliża wiele punktów widzenia, w filmach twórców z całego świata, koncentrując się na koncepcji człowieka w różnych kulturach i sytuacjach politycznych.

Filmfest Hamburg to impreza z bardzo różnorodnym programem. Organizatorzy prezentują premierowo zróżnicowany repertuar, od wyrafinowanego kina artystycznego po nowatorskie kino komercyjne. Aż w jedenastu sekcjach zostaną przedstawione filmy z całego świata, zarówno fabularne jak i dokumentalne.

Impreza wystartuje 27 września i potrwa do 6 października.

„Córka trenera” miała światową premierę na Festiwalu Nowe Horyzonty, zebrała bardzo dobre recenzje. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 1 marca 2019 r.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17–letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.