Filmoteka

Lady Gaga i Bradley Cooper w remake'u „Narodzin gwiazdy”

Lady Gaga i Bradley Cooper zaśpiewali i wystąpili w pierwszym zwiastunie zrealizowanego w USA remake'u słynnego dramatu muzycznego „Narodziny gwiazdy”, który oryginalnie w 1937 r. wyreżyserował William A. Wellman. Film wejdzie na ekrany amerykańskich kin 5 października.

Jak podała AP, Lady Gaga i Bradley Cooper zaśpiewali i wystąpili w pierwszym zwiastunie zrealizowanego w USA remake'u słynnego dramatu muzycznego „Narodziny gwiazdy” z 1937 r., który wyreżyserował William A. Wellman.

Cooper, który jest autorem scenariusza i reżyserem filmu, kreuje sławnego piosenkarza i kompozytora muzyki country Jacksona Maine. Muzyk zmaga się z alkoholizmem, do chwili, gdy poznaje obiecującą młodą piosenkarkę Ally – postać graną przez Lady Gagę. Oboje zakochują się w sobie, mimo że przed nimi widnieje niepewna przyszłość.

W oryginalnym filmie, nakręconym w 1937 r., zagrali Janet Gaynor i Frederic March. Judy Garland i James Mason wystąpili w słynnym filmie muzycznym z 1954 r., który wyreżyserował George Cukor.

W wielokrotnie nagradzanym rockowym musicalu w 1976 r. w reżyserii Franka Piersona główne role kreowali Barbra Streisand i Kris Kristofferson. Kolejny remake „Narodzin gwiazdy” wejdzie na ekrany amerykańskich kin 5 października.