Filmoteka

„Fale” G. Zaricznego w kinach już dziś!

Film „Fale” Grzegorza Zaricznego to jego pełnometrażowy debiut fabularny z elementami filmu dokumentalnego. Dziś ma miejsce jego polska premiera, a światowa 5 lipca 2017 na amerykańskim festiwalu Sundance.

Inspiracją filmu było, podobnie jak w przypadku wcześniejszego dokumentu „Love, Love” z 2015 roku, życie dwójki dziewcząt, Kasi i Ani. Siedemnastolatki, chcąc zmienić swoje życie, postanawiają wyjechać z rodzinnego miasta w poszukiwaniu szczęścia. Na swojej drodze napotykają wiele przeciwności losu, ale w swoim towarzystwie odnajdują wspólne ukojenie.

Według Zaricznego, celem jego dzieła było przedstawienie sytuacji wielu polskich nastolatek, które marzą o zbudowaniu dla siebie nowej, jaśniejszej rzeczywistości. Całość bazuje na autentycznych przeżyciach i historiach, które miały miejsce w życiu obydwu dziewczyn.


Produkcja: Polska 2016
Gatunek: dramat
Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Zariczny („Love, Love”, „Marysina polana”, „Gwizdek”, „Nasza zima zła”) Obsada: Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć („Love, Love”), Tomasz Schimscheiner („Nad życie”, „Mistyfikacja”, „Zakochany Anioł”), Jolanta Olszewska („Rewers”), Edyta Torhan („Mój biegun”), Beata Schimscheiner („Obywatel”, „Vinci”), Artur Krajewski („Zaćma”, „Moje córki krowy”)