Filmoteka

55-lecie pracy artystycznej Zdzisława Wardejna

Zdzisław Wardejn – ekscentryczny docent Marian Wolański z filmu „Kogel-mogel”, niedoceniony przez płeć piękną architekt z filmu „Och Karol”, reżyser Barewicz z serialu „Zmiennicy” i Peter Novotny z serialu „Ekstradycja” - obchodzi 55-lecie pracy artystycznej. Z okazji jubileuszu TVP Seriale zaprasza na program „Zdzisław Wardejn – bez tajemnic”. Emisja w sobotę, 30 kwietnia o godz. 17.25.

Zdzisław Wardejn debiutował - zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie - w 1961 roku. Uczestnik Poznańskiego Czerwca 1956, omyłkowo umieszczony na liście śmiertelnych ofiar rozruchów. W domu pojawił się tuż po swoim pogrzebie. Uwielbiany przez widzów. Największą popularność przyniosły mu role w filmach Romana Załuskiego: „Kogel - mogel”, „Galimatias, czyli kogel - mogel II”, „Och Karol”, „Komedia małżeńska” oraz w serialach: „Królowa Bona”, „Zmiennicy”, „Ekstradycja”. Wierny Teatrowi Dramatycznemu od ponad 20 lat. Zdzisława Wardejna znają też dzieci. Aktor użycza głosu bajkowym postaciom, m.in. w najbardziej kasowych kinowych produkcjach familijnych - „Paddington” czy „Wielka szóstka”.

O najważniejszych wydarzeniach ze swojej kariery jubilat opowie w TVP Seriale. Gośćmi programu będą twórcy, z którymi spotykał się na planie filmowym, m.in.: Ewa Kasprzyk, Jolanta Nowak, Jan Piechociński i Wojciech Wysocki.

Premiera programu „Zdzisław Wardejn – bez tajemnic” w TVP Seriale w sobotę, 30 kwietnia o godz. 17.25.